Odsłon : 4370294

Środowiskowe Ogniska Wychowawcze / Przedszkola / Punkty Przedszkolne Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Drukuj Email

W dniach 18.07 – 31.07.2011 dzieci z województwa zachodniopomorskiego pojechały na kolonię w góry do miejscowości KOWARY w województwie dolnośląskim. Na kolonie pojechały dzieci mieszkające na terenie Gmin: Suchań, Dobrzany, Ińsko, Stargard Szczeciński oraz miasta Szczecin.

Koloniści gościli w Ośrodku Wypoczynkowym WOJKÓW w Kowarach – serdecznie dziękujemy właścicielom ośrodka Pani Małgorzacie i Dariuszowi Szymańskim za gościnę i za zorganizowanie pobytu dla naszych Kolonistów Uśmiech.

W programie znalazły się m.in. wycieczka autokarowa do Karpacza, Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby. Uczestnicy kolonii zdobywali szczyty górskie, przeszli wiele, wiele, bardzo wieleJ kilometrów szlakami turystycznymi.

W Szklarskiej Porębie dzieci miały możliwość jechać Zakrętem Śmierci, zwiedzić Muzeum Minerałów, podziwiać piękne Wodospady Szklarki i Kamieńczyka, spacerować po Karkonoskim Parku Narodowym i brać udział w imprezie pasowania na Walończyka, jednocześnie słuchając bardzo ciekawych opowieści przewodnika.

W Karpaczu brały udział w zjeździe saneczkowym i zwiedziły  muzeum zabawek. W Jeleniej Górze zwiedziły starówkę, były w muzeum rysunku Bohdana Butenki, razem z przewodnikiem podziwiały widok na Jelenią Górę i okolice z tarasu widokowego, oraz zamek Chojnik

Poznali najciekawsze zakątki miasta tj. Grobowiec Rodziny von Reuss, XVI- wieczny pałac Nowy Dwór, XIX- wieczny pałac Ciszyca z ruinami zamku myśliwskiego, źródło wody leczniczej „Jola” z zawartością pierwiastku rad, XVIII- wieczna kaplica św. Anny, Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, Kowarska Bombowa Kopalnia- niegdysiejsza kopalnia uranu, ze ścieżką edukacyjną.

W Kowarach znajdują się dwa ponad stuletnie zabytkowe obiekty sanatoryjne o pięknej architekturze: „Bukowiec” i „Nowy Dwór”. Godne uwagi były stare miasto z pięknym ratuszem, w którym odbywają się spektakle teatralne (dzieci zostały zaproszone na jeden z nich), klasztorem franciszkanów, barokowym kościołem parafialnym pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny i przykościelnym cmentarzem, XVIII- wiecznymi kamieniczkami, XVIII- wiecznymi mostami, muzeum górnictwa.

Odbyły się: zwiedzanie leśniczówki, wycieczka szlakami górskimi na Skalnik, Bukowiec, Wołową Górę, Diabelską Przełęcz,

Na terenie ośrodka dzieci miały zorganizowanych wiele atrakcji: chrzest kolonijny dla osób, które po raz pierwszy uczestniczą w tego rodzaju wypoczynku, wieczorne dyskoteki, wybory miss i mistera na wesoło, konkurs talentów, konkurs plastyczny, wampiriada, konkurs na najczystszy pokój, najsympatyczniejszego i najgrzeczniejszego kolonistę, zajęcia wokalno- recytatorskie, wieczorki filmowe z wykorzystaniem projektora multimedialnego.

Dzięki bardzo życzliwej miejscowej ludności dzieci miały okazję gościć u siebie na ośrodku pana leśniczego, który wraz z pogadanką przygotował także quizy i szarady, a dzięki panu ochroniarzowi ośrodka kolonijnego, który okazał się zagorzałym miłośnikiem lotów na paralotni- pokaz paralotni i film o tym sporcie; były również u artysty ludowego, wytwarzającego pamiątki, z których spora część została im przez niego ofiarowana bezinteresownie.

A oto kilka zdjęć z naszej kolonii … pozostałe zostaną w naszej pamięci na długoUśmiech

Do zobaczenia za rok …Uśmiech

 

 

Realizacja zadania pn. Organizacja Wypoczynku letniego z elementami profilaktyki uzależnień, terapii wspomagającej rozwój dziecka dla dzieci z rodzin objętych pomocą MOPR współfinansowana ze środków finansowych Gminy Miasto Szczecin

Realizacja zadania z zakresu organizacji wypoczynku letniego w 2011 współfinansowana ze środków Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty pod nazwą  Organizacja wypoczynku w okresie wakacji w 2011r. dla dzieci i młodzieży szkolnej z województwa zachodniopomorskiego z mniejszymi szansami, które ze względu na swoją sytuację, wynikających z problemów rodzinnych, miejsca zamieszkania, niepełnosprawności i inne mają utrudniony dostęp do wypoczynku.

Realizacja zadania z zakresu organizacji wypoczynku letniego w 2011 współfinansowana ze środków Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty pod nazwą „Organizacja wypoczynku  w okresie wakacji w 2011r. dla dzieci i młodzieży szkolnej z województwa zachodniopomorskiego tj. obozów lub kolonie rozwijające zdolności dzzieci i młodzieży szkolnej np. sportowe, językowe, muzyczne”.

 

Program partnerski

Copyright 2010 © www.tpd.szczecin.pl Created by ITPOL - usługi informatyczne szczecin,

Polityka Cookies