Odsłon : 4134478

Środowiskowe Ogniska Wychowawcze / Przedszkola / Punkty Przedszkolne Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Drukuj Email

W okresie 29.07 – 11.08.2012 dzieci mieszkające na terenie Gmin: Stargard Szczeciński, Suchań, Dobrzany wypoczywały na kolonii socjoterapeutycznej nad jeziorem w miejscowości Barlinek.

Pobyt zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie.

Gościliśmy w Centrum Edukacyjnym SFTPP "DYDAKTYK" przy ul. Szosowej 2 w Barlinku.

W wypoczynku wzięło udział 50 dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.

Barlinek to miasto i gmina o wyjątkowej historii i ludziach. Posiada duże walory przyrodnicze i bogatą ofertę turystyczną, co też umożliwia spędzenie tu wolnego czasu w niezwykle przyjemny i interesujący sposób. Barlinek - porusza wszystkich. Wielką atrakcją do odkrycia przez turystów jest na pewno uroda tutejszego jeziora i parku krajobrazowego. Natknąć się można również na wiele śladów związanych z Emanuelem Laskerem - wielokrotnym szachowym mistrzem świata, legendami z naszej puszczy, ceramiką, teatrem, muzyką i tańcem. To miejsce wypoczynku, rozwoju, kultury. To Europejska Stolica Nordic Walking.

W trakcie pobytu koloniści korzystali z Plaży Miejskiej, przy której wznosi się budowla wzniesiona w 1927 roku nawiązująca formą do unikalnej na niżu europejskim architektury alpejskiej.
Dzieci i młodzież zażywała tam kąpieli zarówno wodnej jak i słonecznej. Zwiedzali również miasto, gdzie podziwiać mogli: Rynek, Kościół NMP, Dom "Chiński", Muzeum Regionalne, Pałac Cebulowy czy Mury Obronne.
Wzięli udział w dwóch wycieczkach autokarowych do Poznania oraz do Gorzowa Wielkopolskiego.

Koloniści brali udział w konkursie czystości pokoi, w konkursach plastycznych: "Wspomnienia z Poznania”, "Wakacje", "Rzeźba z piasku", w konkursie piosenki kolonijnej i karaoke, uczestniczyły w pokazie mody kolonijnej, Randce w ciemno, wieczornych pokazach filmowych.

Koloniści rywalizowali i współdziałali w grupie podczas turnieju piłki siatkowej, piłki nożnej, koszykówki, a także w olimpiadzie kolonijnej.

Zorganizowano też chrzest kolonistów będących po raz pierwszy na kolonii. Koloniści przygotowali program artystyczny połączony z prezentacją grup i przedstawieniem informacji zebranych o Barlinku w grze - Zwiad terenowy, a wszystko to zaprezentowali na sali konferencyjnej.
Z wielką radością uczestniczyli w dniach sportu.

Wieczorami koloniści bawili się na zabawach tanecznych i w Mam Talent, oraz świetnie bawili się dyskotekach.

Koloniści brali udział w zajęciach socjoterapeutycznych, plastycznych, muzycznych, sportowych.

 

Program partnerski

Copyright 2010 © www.tpd.szczecin.pl Created by ITPOL - usługi informatyczne szczecin,

Polityka Cookies