Odsłon : 4363663

Środowiskowe Ogniska Wychowawcze / Przedszkola / Punkty Przedszkolne Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Drukuj Email

Spotkanie noworoczne

W dniu 29.12.2011 w Domu Kultury Słowianin odbyło się spotkanie noworoczne dla pracowników i działaczy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Spotkanie uświetnił występ zespołu AD HOC z Gryfinakoncert Bożonarodzeniowy

Dnia 19.12.2011 w Punkcie Przedszkolnym w Witkowie odbył się koncert Bożonarodzeniowy „Ten szczególny dzień się budzi…” Dzieci przygotowały program artystyczny. Po wspólnym kolędowaniu był słodki poczęstunek. Przedszkole odwiedził również Św. Mikołaj, który podarował dzieciom drobne upominki.


Najserdeczniejsze życzenia

 

Szczęśliwych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia

oraz wszelkiej pomyślności

i sukcesów w nadchodzącym 2012 roku

 

Składa

Prezes Zarządu

Zygmunt Pyszkowski


Szopka Wigilijna TPD

Środowiskowe Ognisk Wychowacie TPD z Miasta Szczecina wzięły udział w konkursie na najpiękniejsza ozdobę i szopkę wigilijną organizowanym przez Chorągiew Zachodniopomorską Związku Harcerstwa Polskiego. W załączeniu zdjęcia kilku nagrodzonych prac Gratulujemy wychowawcom za wytrwałość w pracy i osiągnięty sukces w postaci nagród.Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia

Dnia 15.12.2011r. w Ognisku Przedszkolnym TPD w Starych Brynkach odbyło się przedstawienie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Gośćmi byli: Wiceprezez Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Pani Barbara Boraś- Bogumił, sołtys wsi Pan Jarosław Kardasz, Rodzice oraz Dziadkowie dzieci. Przedszkolaki umiliły czas swoim pięknym występem: recytowaniem wierszy, śpiewaniem kolęd. Na koniec otrzymały wielkie brawa.  Po występach zostały wręczone nagrody dla dzieci oraz rodziców, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym „Kartka Bożonarodzeniowa”.  Rodzice otrzymali dyplomy z wyróżnieniem, zaś dzieci nagrody rzeczowe. Spotkanie „Wigilijne” zakończyło się pysznym poczęstunkiem. Dziękujemy wszystkim rodzicom za przygotowanie tak wspaniałej uroczystości, a w szczególności Panu Krzysztofowi Romuk za wykonanie całej oprawy, dekoracji.


Mikołajki w TPD

Już po raz drugi na zaproszenie dzieci i wychowawców 4 grudnia zawitali do ognisk TPD w Gminie Maszewo Motomikołaje. Z workiem wspaniałych prezentów odwiedzili dzieci w świetlicy TPD Maszewo, Bielicach i Darżu. Wcześniej gościli w domach dziecka i szpitalach. Dzieci i ich rodzice  odwzajemniły się także ,za ogromny dar serca i  wspaniałe upominki i przygotowały krótkie programy artystyczne oraz małe gadżety dla darczyńców.

Uciechy było wiele , zwłaszcza, że 6 grudnia na rynku zawitał również Mikołaj. Maszewskie dzieci bawiły się więc przez kilka dni..


Wyjazd do Teatru Lalek Pleciuga


spektakl „Żółtko i Koniczynka”

Dnia 14.12.2011r Ognisko Przedszkolne TPD w Starych Brynkach odwiedził Teatrzyk Lalek BUM CYK CYK. Dzieci obejrzały spektakl „Żółtko i Koniczynka”- była to historia 14 pacynek, które  szukały zaginionych prezentów Świętego Mikołaja. Dzieci były zachwycone przedstawieniem. Miały także możliwość zajrzeć za kurtynę i poznać teatr „od kuchni”. Aktorzy pokazywali dzieciom stroje, wykorzystane w przedstawieniu lalki, oraz tworzyli z dziećmi krótkie sceny. Przedszkolaki zamienili się na tę chwilę w prawdziwych aktorów. Dziękujemy za przybycie!!

zobacz więcej zdjęć

 


 

Wizyta w Teatrze Lalek Pleciuga

Dnia 14.12.2011 Przedszkolaki z TPD z Gm. Suchań, Stargard Szczeciński oraz Kołbaskowo odwiedzili Teatr Lalek Pleciuga. Dzieci obejrzały spektakl „Bałwan i inni” - barwne przedstawienie związane z tematyką świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, w którym widzowie rozpoznają nie tylko pleciugowe baśniowe postacie, ale będą mogli także uczestniczyć we wspólnej zabawie - poszukiwaniu skradzionych Mikołajowi prezentów.


„Kurier Św.Mikołaja”

W dniu 9 grudnia 2011 odbył się finał akcji „Kurier Św.Mikołaja” zorganizowany przez Fundacje Przyjaciółka . W rolę świętych Mikołajów w Środowiskowym Ognisku Wychowawczym TPD w Goleniowie wcielili się pracownicy firmy Kredyt Bank.Każde z dzieci otrzymało prezent o wartości 100-120,00 .Święty Mikołaj spełnił marzenia dzieci, o których pisały w swoich listach.


Spotkanie wigilijne u Salezjanów.

W dniu 10.12.2011 (sobota) w Szkole u salezjanów w Szczecinie dla członków Koła Pomocy Dzieciom z Gośćcem Przewlekle Postępującym oraz dla Przyjaciół Koła zostało zorganizowane spotkanie wigilijne . W spotkaniu wzięło udział 110 osób. Zgodnie z polską tradycją i religią uczestnicy Wigilii podzielili się opłatkiem, wspólnie pomodlili się, śpiewano kolędy. Obiad wigilijny składał się z potraw wigilijnych(barszcz, pierogi itp.). Dla dzieci zorganizowano zabawę z Mikołajem, który wręczył prezenty, zorganizowano wspólne konkursy tj. malowanie bombek, śpiewanie kolęd.Już po raz kolejny dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Szczecin Koło Pomocy Dzieciom z Gośćcem Przewlekle Postępującym mogło uprzyjemnić miło czas dzieciom, które zmagają się z chorobą.


Mikołajki w Policach

W dniu 6.12.2011 w Środowiskowym Ognisku Wychowawczym TPD w Policach przy ul.Bankowej 22 odbyła się Artystyczna Impreza Mikołajkowa w ramach której zorganizowany został Spektakl Teatralny dla dzieci Pt.Legenda o Świętym Mikołaju Legenda o Świętym Mikołaju to opowieść o prawdziwych korzeniach zwyczajów bożonarodzeniowych i o tym w jakim sposób przekształcają się w naszym współczesnym świecie. Dzieci poznały historię Biskupa Mikołaja. W spektaklu pojawiły się różne wyobrażenia postaci rozdającej dzieciom prezenty w czasie Bożego Narodzenia w różnych krajach i epokach. Składamy podziękowania za przedstawienie Spektaklu PREKURSOROWI ARTYSTYCZNEMU z Krakowa


Szkolenie dla pracowników

W dniu 5.12.2011 w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy ul.Jarowita 2 zostało zorganizowane szkolenie dla pracowników Środowiskowych Ognisk Wychowawczych TPD prowadzone było przez Panią Agnieszkę Jäger i Alidę Sokołowską –Ośrodek Wsparcia i Szkolenia FASD i Fundacja „MAM DOM”. Temat szkolenia - „Dziecko z FASD –specyfika funkcjonowania dziecka z FASD”. FAS (Fetal Alcohol Syndrome - Płodowy Zespół Alkoholowy) jest zespołem umysłowych i fizycznych zaburzeń, które mogą wyrażać się jako opóźnienie umysłowe, dysfunkcja mózgu, anomalie rozwojowe, zaburzenia w uczeniu się i zaburzenia psychologiczne u dzieci, młodzieży i dorosłych. FAS jest skutkiem działania alkoholu na płód w okresie prenatalnym. Paniom prowadzącym serdecznie DZIĘKUJEMY.


Listopadowa Akademia Przedszkolaka

-  spacery, zbieranie darów jesieni: liści, żołędzi, kasztanów

- układanie szala dla Pani Jesieni

- wspólna praca plastyczna z wykorzystaniem liści

zobacz więcej zdjęć


Andrzejki w Jarominie

W dniu 25 listopada o godzinie 15.00 odbyła się w Jarominie zabawa andrzejkowa. W zabawie udział wzięli dzieci z grupy przedszkolnej i świetlicy. Najmłodszym uczestnikom naszej skromnej imprezy towarzyszyły mamy, których obecność była bardzo mile widziana. Panie upiekły ciasta, robiły zdjęcia, a po zakończeniu zabawy były pomocne w porządkowaniu sali. Dzieciom natomiast...


Urodziny Kubusia Puchatka w Wapnicy.


Świąteczna Zbiórka Żywności

Jak co roku 02, 03, 04 grudnia  (tj. piątek, sobota, niedziela) rusza ogólnopolska zbiórka żywności  "Podziel się posiłkiem". Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny  w Szczecinie zaprasza do udziału w zbiórce i przekazywania żywności dla dzieci w sklepach Real przy ul. Ku Słońcu w Szczecinie, Real ul. Wyzwolenia (Galaxy) w Szczecinie, Tesco ul. Milczańska w Szczecinie, Tesco w Stargardzie Szczecińskim oraz Auchan (Kołbaskowo), Netto w Policach oraz sklepy Farmer przy ul. Zamenhofa i Grzybowej w Policach.  Z góry dziękujemy za wszystkie dary, które Państwo przekażą.Punktu Przedszkolnego "SŁONECZKO"

„Codzienne życie przedszkolaków Punktu Przedszkolnego "SŁONECZKO" w Cieszynie Raz w tygodniu w naszym przedszkolu odbywa się Akademia Kulinarna. Dzieci uczą się samodzielności w kuchni – posługiwania się nożem, widelcem i innymi sztućcami, poznają zasady przygotowywania posiłków i wspólnego spożywania ich przy stole.

Zrobiliśmy już sałatkę owocową. Najpierw poznaliśmy nazwy owoców, ich kształty, smak, zapach. A następnie zabraliśmy się do działania: umyliśmy rączki, założyliśmy fartuszki i do dzieła

czytaj więcej


Fotografia Dzieci

W dniu 09.11.2011 r. dzieci z przedszkola w Daleszewie przybyły do studia fotograficznego mieszczącego się w Radziszewie na ul. Widokowej 8. Dzieciaczki  chętnie uczestniczyły w sesji fotograficznej przy okazji ujawniło się kilka prawdziwych talentów Uśmiech. Dziękuję Paniom  i dzieciom za przybycie.
obejrzyj większe zdjęcie!

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia (25 listopad)w Środowiskowym Ognisku Wychowawczym TPD w Jarominie w młodszej grupie  zorganizowane zostało wielkie przyjęcie dla misiów. Wszystkie dzieci przyniosły z domu swoje ulubione misie, odbyła się ich prezentacja, po czym udaliśmy się na słodki poczęstunek, (nie mogło oczywiście zabraknąć miodu) przy akompaniamencie misiowych piosenek. W załączniku zdjęcia z radosnej, małej imprezki:) Taki mały wstęp przed zabawą andrzejkową.


Złoty Krzyż Zasług

11 listopada 2011 Burmistrz nowego Warpna Pan Władysław Kiraga otrzymał z rąk Związku Piłsudczyków Złoty Krzyż Zasługi.

Środowiskowe Ognisko Wychowawcze TPD wzięło udział w uroczystości , odczytało list gratulacyjny i wręczyło bukiet z 57 biało-czerwonych goździków. Małe dzieci w krakowskich strojach zaśpiewały Burmistrzowi ulubiona piosenkę „Polskie Kwiaty”.


Pasowanie na Przedszkolaka w Ińsku

Dla 3.11.2011 odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka w Ińsku. Przedszkolaki przygotowały program artystyczny, w występach wzięli również udział rodzice. Przedstawili wiersz J. Brzechwy  „Na straganie”. Było mnóstwo radości...


Pasowanie na przedszkolaka w Gardnie

Dnia 28.10.2011r. odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Dzieci zaprezentowały program artystyczny na tą okazję. Po uroczystym pasowaniu wspólnie z rodzicami zajadali się przepysznym ciastem upieczonym przez mamy.  Dziękujemy Naszym Paniom – Pani Małgosi i Pani Małgosi za wspaniałe zorganizowanie tej chwili.

zobacz więcej


targi "MAMY DZIECKO"

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie wziął udział w dniach 15-16.10.2011 w targach MAMY DZIECKO organizowanych w Centrum Targowym MTS w Szczecinie przy ul. Struga 6-8.

Nasza Organizacja prezentowała swoją działalność przy stoisku nr 41.

Uroczystego otwarcia pierwszych takich targów w mieście wspólnie m.in z Dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej UM w Szczecinie, Rzecznikiem Prasowym NFZ Oddziału Zachodniopomorskiego dokonał Prezes Zarządu Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Pan Zygmunt Pyszkowski.

Były występy dzieci na scenie ze Środowiskowych Ognisk Wychowawczych TPD z gminy Dobrzany, malowanie i inne atrakcje.

przejdź do galerii


Środowiskowe Ognisko Wychowawcze TPD

Środowiskowe Ognisko Wychowawcze TPD Nr 3 w Świnoujściu  w ramach projektu „Na tropie niewidzialnej ręki” finansowanego ze środków Fundacji BNP Paribas Fortis wraz z 22 uczestnikami angażowało się w działania o charakterze wolontariatu -5 różnych form zaangażowanych na rzecz społeczności lokalnej –czynów niewidzialnej ręki:- sprzątanie plaży i wydm Świnoujściu –Warszów- uczestnicy znajdowali różne śmieci pozostawione prze człowieka(głównie butelki, puszki,worki foliowe).Aktywne włączanie się dzieci w sprzątanie pokazały im jak ważna jest dbałość o ekologię, dostrzeżenie na własne oczy problemu zanieczyszczenia środowiska.

Dokarmianie bezdomnych psów i kotów i zwierząt w schronisku-uczestnicy zebrana karmę pozostawili w schroniskami

Malowanie ławek w parku i na placu zabaw—miało to na celu rozbudzenie u dzieci potrzebę kontaktu z przyrodą, uczestnictwo w działaniach mających na celu ochronę i zapobieganie dewastacji mienia społecznego Ogrodzenie mrowisk w lesie. Sadzenie sadzonek w rabatach i kwietnikach Miejskiego Przedszkola w Świnoujściu -Warszów

Celem projektu była  troska o przyrodę, edukacja ekologiczna dzieci, kształtowanie wrażliwości dzieci na piękno natury oraz rozwijanie pozytywnej postawy wobec obowiązków, uatrakcyjnienie form wypoczynku edukacyjno-rekreacyjnego.


Mistrzostwa w Lotach Latawców

W dniu 2 października 2011 roku odbyły się na plaży (w pobliżu wiatraka i falochronu), „VI Mistrzostwa w Lotach Latawców o Puchar Prezydenta Miasta Świnoujścia”, gdzie wychowankowie ogniska jak co roku brali czynny udział zdobywając I miejsce, III miejsce i IV miejsce. Latawce były własnoręcznie wykonane przez wychowanków pod okiem wychowawców. Konkurs odbywał się z podziałem na kategorie i grupy wiekowe. Prócz zdobycia Pucharu Prezydenta Miasta Świnoujście dzieci otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe wręczone przez przewodniczącego Rady Miasta Świnoujście. W załączniku przesyłamy kilka zdjęć z „imprezy”.

przejdź do galerii


 

Życzenia z okazji dnia edukacji

„Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić”

W podziękowaniu za trudną pracę i wskazanie właściwej drogi

Życzymy dużo wytrwałości ,

Sukcesów zawodowych, jak również uśmiechu każdego dnia

 

Z najserdeczniejszymi życzeniami

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Prezes Zarządu

Zygmunt Pyszkowski

 

 


OGNISKA TPD

 

W dniu 08 października 2011 r. w hali Rondo w Koninie odbył się VII Ogólnopolski Turniej Rodzinny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci pt. "Kultura wizytówką Polskiej Prezydencji". W turnieju udział wzięło kilkanaście drużyn z regionu konińskiego oraz dzieci ze środowiskowego Ogniska TPD z Nowego Warpna. Każda drużyna przygotowała prezentację, były piosenki, taniec oraz konkursy plastyczne jak również sprawnościowe.

 

W dniu 01.10.2011 w Domu Kultury "Słowianin" odbył się wojewódzki  przegląd twórczości artystycznej pt." Kultura wizytówką Polskiej Prezydencji" organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci  Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie.

W przeglądzie udział wzięły dzieci ze Środowiskowych Ognisk TPD z Gminy Dobrzany, Ińsko, Dziwnów oraz  Nowe Warpno.

Występy oceniali aktorzy z Pogotowia Teatralnego pod względem  zgodności z tematem,  wyrazem artystycznym tj.:(scenografia, stroje ,rekwizyty) i ogólne wykonanie wraz z doznaniami artystycznymi.

Najlepszą  drużyną zostało Środowiskowe Ognisko TPD z Nowego Warpna, które wystąpi  na VII Ogólnopolskim Turnieju Rodzinnym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Koninie.

Występ ten  będzie bardzo dobrą okazją do prezentacji naszego województwa.


Zbiórka Żywności

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie dziękuje za przekazana żywność dla Środowiskowych Ognisk TPD. W zbiórce żywności 23,24 września uczestniczyło 25 wolontariuszy wraz z wychowawcami Ognisk. W sumie zebraliśmy 500 kg żywności dla dzieci.
23 i 24 września 2011 (tj. piątek i sobota) rusza ogólnopolska zbiórka żywności  "Podziel się posiłkiem". Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny  w Szczecinie zaprasza do udziału w zbiórce i przekazywania żywności dla dzieci w sklepach Real przy ul. Struga w Szczecinie, Real ul. Wyzwolenia (Galaxy) w Szczecinie, Tesco ul. Milczańska w Szczecinie, Tesco w Stargardzie Szczecińskim oraz Auchan (Kołbaskowo). Z góry dziękujemy za wszystkie dary, które Państwo przekażą.

Spotkanie z prezesem TPD
W dniu 18.08.2011 w Biurze TPD ZOR w Szczecinie odbyło się spotkanie z
Prezesem TPD ZG Kołak Wiesław Prezes Zarządu Głównego TPD spotkał się z pracownikami Biura TPD jak również odwiedził Środowiskowe Ogniska Wychowawcze i Punkty Przedszkolne na terenie
Miasta Szczecina. Spotkanie było możliwością wymiany doświadczeń na temat prowadzenia
działalności opiekuńczo-wychowawczej w organizacji pozarządowej.
DZIEŃ DZIECKA
Z okazji Dnia Dziecka podopieczni Pani Honoraty Groberskiej ze Środowiskowego Ogniska Wychowawczego TPD zostali zaproszeni na imprezę zorganizowaną w Pałacu Prezydenckim w Warszawie poświęconą właśnie tym najmłodszym obywatelom. Radości i atrakcji było co nie miara a
oto fotograficzne sprawozdanie z tej fantastycznej wycieczki:

więcej tutaj

  

 

 

 

 

 

 

Wypełnij PIT teraz

Szanowni Państwo,

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie to jedna z największych organizacji pożytku publicznego w województwie. TPD jako jedyne pomaga od przeszło 90 lat wszystkim potrzebującym pomocy dzieciom.Większość organizacji pozarządowych skupia się na pomocy dzieciom z określonymi problemami. TPD pomaga wszystkim Dzieciom , także dzięki Państwa pomocy.

DZIŚ TY PODARUJ DZIECIOM

Wpłaty z 1% podatku w roku ubiegłym przeznaczyliśmy między innymi na: Uśmiechdożywianie dzieci z rodzin o trudnej sytuacji materialnej w Środowiskowych Ogniskach Wychowawczych TPD, Uśmiechpomoc terapeutyczno-rehabilitacyjną dla dzieci z Zespołem Downa,Uśmiech wyposażenie punktów przedszkolnych w zabawki i pomoce dydaktyczne dla przedszkolaków, Uśmiechpomoc rodzicom chorych dzieci w sfinansowaniu kosztownych i skomplikowanych opercji (w 2009 roku sfinansowana z wpływów z 1% podatku operacja dziewczynki z syndromem Schnurringa z akrosyndaktrią palców).

Dane Organizacji Pożytku Publicznego
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny

KRS 0000 133561

PEKAO S.A. I Oddział Szczecin

Nr konta: 62 1240 3813 1111 0000 4375 6621Możemy pomagać głównie dzięki ludziom, którym nieobcy jest los dzieci zaniedbywanych, osieroconych, zagrożonych przestępczością i uzależnieniami, dzieciom biednym, niedożywionym, przewlekle chorym, upośledzonym, żyjącym w trudnych warunkach.

 

Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, pomaga wszystkim potrzebującym dzieciom i ich rodzicom. Pieniądze podatników, którzy zechcą przekazać nam swój 1 procent musimy rozdysponować zgodnie z najpilniejszymi potrzebami.

Na terenie województwa zachodniopomorskiego prowadzimy 36 oddziałów TPD, pomagamy ponad 5 tysiącom dzieci. W 134 Środowiskowych Ogniskach Wychowawczych pomagamy dzieciom uniknąć tragicznego losu marginalizacji społecznej. Dzięki aktywnej pracy rodziców dzieci chorych i upośledzonych prowadzimy 270 Kół TPD, w tym 15 placówek specjalistycznych.

Założyciele Organizacji, Ludzie o Wielkim Sercu, przeszło 90 lat temu przypominali:„… wszystkie dzieci są nasze”.

Prosimy o dobrowolne wpisanie swoich danych (imię, nazwisko, adres firmy lub miejsca zamieszkania, e-mail ) w wypełnionym formularzu PIT, pozycja INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE, by dzieci wiedziały,

KTO
pospieszył im z pomocą.

Dziękujemy Wszystkim Przyjaciołom Dzieci za okazaną pomoc!

 


 

Program partnerski

Copyright 2010 © www.tpd.szczecin.pl Created by ITPOL - usługi informatyczne szczecin,

Polityka Cookies