Odsłon : 4363655

Środowiskowe Ogniska Wychowawcze / Przedszkola / Punkty Przedszkolne Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

FIO Aktualności Drukuj Email

Zadanie realizowane ze środków otrzymanych od

Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach

Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

pt. „Ale frajda na zajęciach”

 


Z OSTATNIEJ CHWILI...


FESTIWAL TEATRALNY FIO

Podsumowanie Warsztatów Teatralnych odbyło się 18.06.2011 w Ośrodku Wypoczynkowym "Pionier" w Łukęcinie.W imprezie uczestniczyły dzieci ze Środowiskowych Ognisk Wychowawczych TPD z :Dziwnówka, Międzywodzia, Łukęcina, Dziwnowa, Goleniowa, Krąpieli, Strzyżna, Białej oraz Bytowa. Tematem Festiwalu były wiersze Juliana Tuwima.
Finał Warsztatów teatralnych poprowadził aktor z pogotowia teatralnego. Po występach artystycznych nastąpiło wręczenie dyplomów oraz nagród dla dzieci oraz wychowawców za udział w warsztatach teatralnych. Dyplomy otrzymało również Pogotowie Teatralne oraz osoby wspierające działalność Ognisk TPD na terenie Gminy Dziwnów.

Podsumowanie z I Festiwalu Modelarskiego TPD o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin

W dniach 1-3.04.2011 odbył się w Szczecinie I Festiwal Modelarski TPD o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin. Wystawiono ponad 300 modeli w różnych kategorii wiekowych. Zwiedzających było więcej niż przewidywali Organizatorzy. Miele zaskoczeni byli również i sami modelarze panującą atmosferą i ilością wystawionych prac. Cała wystawa była na bardzo wysokim poziomie. Festiwal odwiedzili również zagraniczni modelarze co było dodatkowym atutem. Jesteśmy bardzo wdzięczni Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 20 w Szczecinie gdzie odbyła się cała wystawa oraz wszystkim tym, który pomogli nam zorganizować tak piękną imprezę. W tym roku wystawę zwiedziło ponad 1000 osób mamy więc ogromną nadzieję, że nasze dzieło będzie kontynuowane.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci serdecznie dziękuje:

  • Szkole Podstawowej Nr 20 przy ul. Dobrzyńskiej 2 w Szczecinie za pomoc w organizacji            I Festiwalu Modelarskiego o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin

  • Polskiemu Radiu Szczecin za rzetelny i ekspresyjny przekaz relacji z przebiegu Festiwalu

  • Kurierowi Szczecińskiemu za patronat medialny i pomoc w przekazie informacji o organizowanym Festiwalu

  • Mieszkańcom Szczecina za liczne przybycie i zainteresowanie imprezą


więcej zdjęć na:

http://www.mmszczecin.pl/366012/2011/4/3/i-festiwal-modelarski-paprykarz---drugi-dzien?category=photos

https://picasaweb.google.com/Jaroslaw.Bawelski/PAPRYKARZ2011?authkey=Gv1sRgCJn5mMrmycG_Bg&feat=directlink#

http://www.facebook.com/pages/Szczecinski-Festiwal-Modelarski-Paprykarz/182028605171551?sk=wall#!/pages/Szczecinski-Festiwal-Modelarski-Paprykarz/182028605171551?sk=wall

http://www.24kurier.pl/Aktualnosci/Szczecin/Festiwal-modelarski

 

WYSTAWA MALARSKA W SZCZECINIE

CZYLI I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MALARZEM

Od 15 listopada 2010 r. w Teatrze Współczesnym w Szczecinie trwa wystawa prac dzieci, które brały udział w plenerze malarskim „Miasto dla wsi, wieś dla miasta” w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.


 

WYSTAWA MALARSKA W KRĄPIELU CZYLI PĘDZLEM I FARBA MALOWANE..

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie w ramach realizacji projektu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich było współorganizatorem warsztatów malarskich dla dzieci ze świetlic środowiskowych pt; ,,Ale frajda na zajęciach…” 22 października 2010 r . w świetlicy w Krąpielu odbyło się oficjalne otwarcie prac malarskich dzieci, które brały udział w tamach w/w projektu. Na wernisażu wystawiono 13 prac. Motywem przewodnim był temat ,, miasto wsi, wieś miastu” np.; dzieci z ogniska w Gryfinie malowały pejzaże miasta Szczecina. Prace malowane były przez dzieci w wieku od 9-13 lat. Wszystkie prace spotkały się z dużym uznaniem dla małych artystów. Na wystawie swoja obecnością zaszczyciło nas wiele znamienitych gości. Wernisaż urozmaicił nam pokaz tańca towarzyskiego przez grupę tancerzy z klubu tanecznego w Szczecinie, występ Eweliny Ozimkiewicz oraz solistki zespoły Top-Dence Edyty Pasteli. Całość spotkania uwieńczony był słodkim poczęstunkiem. Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za tak liczne przybycie oraz podziękowania ślemy Pani Joannie Tomczak z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dzwonowe za użyczenie sztalug malarskich.


 

Program partnerski

Copyright 2010 © www.tpd.szczecin.pl Created by ITPOL - usługi informatyczne szczecin,

Polityka Cookies