Odsłon : 4363620

Środowiskowe Ogniska Wychowawcze / Przedszkola / Punkty Przedszkolne Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Drukuj Email

Środowiskowe Ognisko Wychowawcze TPD w Drzeninie

Dzień Dziecka


W dniu 1.06.2015r. w naszej świetlicy było wielkie święto dzieci pt. Wioska Indiańska z powodu brzydkiej pogody zabawę musieliśmy przenieść z boiska gdzie miały stanąć indiańskie tipi do świetlicy ale zabawa i tak się udała dzieci miały okazję uczestniczyć w wielu konkursach sprawnościowych takich jak kręcenie hula hop chodzenie z książką na głowie i wielu innych, dzieci robiły również indiańskie amulety zaklinały deszcz poprzez wypowiedzenie magicznego zaklęcia. Odbyło się malowanie twarzy w wzory indiańskie, było też puszczanie baniek mydlanych, robiliśmy sobie indiańskie tatuaże. pod koniec zabawy dzieci miały okazję wziąć udział w warsztatach z artystycznego skręcania balonów nawet mamy które nas odwiedziły chętnie brały udział w zabawie, z balonów uczyliśmy się robić opaski do włosów, kwiatki, miecze, zwierzaki warsztaty poprowadził wychowawca świetlicy. Każde dziecko które do nas przybyło w dniu swojego święta otrzymało dyplom indiański oraz drobne upominki, w czasie trwania konkursów dzieci również otrzymywały nagrody w tym dniu wszyscy byli zwycięzcami. W świetlicy podczas zabawy dzieci miały przygotowany słodki poczęstunek w postaci lodów oraz słodkości, były również pieczone kiełbaski i smażony chlebek. Zabawa trwała do wieczora wszyscy świetnie się bawili.


DZIEŃ MAMY I TATY :)

W dniu 26.05.2015r. w naszej świetlicy zorganizowane zostało spotkanie integracyjne dla naszych rodziców z okazji ich święta. Dzieci zaprezentowały wiersze znanych polskich autorów Brzechwy oraz Tuwima, nie zabrakło też życzeń oraz piosenek dla rodziców. Dla przybyłych gości przygotowaliśmy słodki poczęstunek oraz drobne upominki które wręczyły dzieci po występach. Każdy z gości otrzymał różyczkę oraz certyfikat "SUPER RODZICA". Była wspaniała atmosfera, rodzicom się bardzo podobały występy oraz prezenty a dzieci jak zwykle zostały docenione i czuły się dumne że udało się spotkanie.


 

MIKOŁAJKI

5 grudnia ubieraliśmy choinkę, 6 grudnia odbył się wyjazd do Gryfina na Mikołajki
z którego skorzystać mogły dzieci które cały rok uczęszczały do placówki to była nagroda.
Przed świętami dzieci pisały listy do świętego Mikołaja oraz piekły świąteczne pierniczki
które później podarowały swoim najbliższym.
W dniu 19 grudnia w naszej świetlicy odbyła się Wigilia w której uczestniczyli podopieczni placówki,
były tradycyjne potrawy, kolędowanie, życzenia świąteczne. Natomiast 22 grudnia był dniem dla dzieci
bardzo ważnym ponieważ występowali oni dla swoich gości w przedstawieniu Jasełkowym,
wszystkim się bardzo podobało goście byli zadowoleni ze swoich pociech, które bardzo się starały
aby dobrze wypaść i pilnie się uczyły swoich ról.

 


 

LATO 2014

Pożegnanie lata rozpoczęcie roku szkolnego w Drzeninie.
Dzieci miały okazję do zabaw na świeżym powietrzu
i smacznego poczęstunku na świetlicy wszyscy bawili się wspaniale.

 


 

DZIEŃ DZIECKADZIEŃ MATKI

  


 

JASEŁKA 2013

W dniu 20.12.2013r. w świetlicy  środowiskowej w Drzeninie odbyło się przedstawienie Jasełkowe pt. "Jasełka na wesoło" na które zostali zaproszeni rodzice dzieci uczęszczających na zajęcia świetlicowe. Przedstawienie bardzo podobało się przybyłym gościom, dzieci bardzo się starały aby każdy szczegół był dopracowany. Podczas spotkania mieliśmy okazje usłyszeć kolędę graną na akordeonie  przez jedną z dziewczynek, jak również kolędy śpiewane przez dzieci z pomocą gości. Przed występami odbyła się uroczysta kolacja podopiecznych świetlicy wraz z ich rodzinami. Były tradycyjne potrawy wigilijne przygotowane przez rodziców dzieci, jak również było tradycyjne dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń świątecznych. Na koniec spotkanie uświetniło przybycie Mikołaja który dzieciom rozdał słodkie upominki i tradycyjnie zdjęcie z mikołajem. Za pomoc w przygotowaniu spotkania wigilijnego oraz jasełek chciałabym podziękować Pani Marlenie Gielnik, oraz rodzicom któłrzy tak licznie zaszczycili nas swoją obecnością. Bardzo dziękuję.

 


 

NASZE ŚWIĄTECZNE OZDOBY...

Ozdoby świąteczne wykonane przez wychowanków świetlicy na kiermasz świąteczny

zorganizowany w Drzeninie przez Natalię Szczurek-TPD, oraz Marlenę Gielnik - GDK.

 


 

MIKOŁAJKI 2013

W dniu 8 grudnia odbył się wyjazd na Jarmark Bożonarodzeniowy do Szczecina w którym wzięło udział 16 dzieci oraz 4 opiekunów dzieci podczas Jarmarku miały możliwość wzięcia udziału w różnych konkursach, zwiedziły zagrodę reniferów, zobaczyły żywą szopkę, uczestniczyły w zabawach świąteczne kolorowanie, pacynkowy plac zabaw, odiedziły również kiermasze swiąteczne na których każdy chętny mógł zakupić sobie coś słodkiego, zwiedziliśmy też Muzeum Zamkowe, jak również byliśmy na projekcji bajek w Kinie Zamek, dzieci skorzystały również z poczęstunku przygotowanego przez organizatorów Jarmarku. Na koniec każde z dzieci otrzymało słodkie prezenty. Podziękowania za pomoc w opiece nad grupą chciałabym złożyć rodzicom Pani Magdalenie Stasiuk, Ewie Szybce, oraz Marlenie Gielnik które poświęciły swój wolny czas na wyjazd z nami.

W dniu 6 grudnia na świetlicy środowiskowej TPD w Drzeninie odbyła się zabawa mikołajkowa, na której dzieci uczestniczyły w licznych zabawach oraz konkursach między innymi konkurs na portret mikołaja, najdłuższy i najładniejszy pas świętego mikołaja, taniec z balonikiem, konkurs karaoke, gorące krzesła. Na koniec dzieci miały słodki poczęstunek. W konkursach były również słodkie nagrody. W przygotowaniu zabawy pomagała Pani Marlena Gielnik wychowawca świetlicy wiejskiej w Drzeninie.

 


 

ANDRZEJKI 2013

W dniu 29.11.2013r. w Świetlicy TPD Drzenin odbyła się zabawa andrzejkowa przygotowana przez wychowawcę świetlicy oraz podopiecznych. W czasie zabawy zorganizowano  konkursy taneczne oraz zręcznościowe.  Wróżby - wyścig butów, lanie wosku, drzewko szczęścia, koło fortuny. Na koniec zabawy dzieci wraz z wychowawcą zrobiły pamiątkowe zdjęcie które każdy otrzymał w prezencie.

 


 

 

Program partnerski

Copyright 2010 © www.tpd.szczecin.pl Created by ITPOL - usługi informatyczne szczecin,

Polityka Cookies