Odsłon : 4363735

Środowiskowe Ogniska Wychowawcze / Przedszkola / Punkty Przedszkolne Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Drukuj Email

PUNKT PRZEDSZKOLNY W STARYCH BRYNKACH

 

Tradycyjnie 6 grudnia

odwiedził dzieci św. Mikołaj i obdarował prezentami.

Dzieci z Punku Przedszkolnego TPD w Starych Brynkach popisywały się

zdolnościami wokalnymi i recytatorskimi

przed obliczem Pana z białą brodą.ŚWIĘTO ZIEMI 

WIZYTA FRYZJERA 

DZIEŃ OTWARTY dla RODZICÓW

 


 

BAL KSIĘŻNICZEK - DZIEŃ KOBIET

 


 

DZIEŃ KOTA


 

MALI WOLONTARIUSZE

Przedszkolaki oraz dzieci z Środowiskowego Ogniska Wychowawczego TPD włączyły się w akcję charytatywną na rzecz Piotrusia Wróbla, rocznego chłopca, mieszkańca gminy Gryfino, który walczy z nowotworem, jaki zaatakował jego oczy.Charytatywna i spontaniczna akcja zorganizowana została przez sołectwo Stare Brynki oraz Świetlicę Wiejską. Dzieci i ich rodzice oprócz zbiórki nakrętek współorganizowały kiermasz wielkanocny oraz loterię fantową. Serdecznie dziękuję za pomoc i zaangażowanie Pani Joannie Kołodziejczyk, Pani Agacie Knapik, Pani Natalii Kołodziejczyk, Pani Mirosławie Kozłowskiej, Pani Andżelice Kwiatkowskiej oraz Pani Katarzynie Kozłowskiej.
Mieszkańcy Starych Brynek zebrali ponad 1800zł


PRZEGLĄD STROJÓW KARNAWAŁOWYCH

Drugiego lutego 2016r. przedszkolaki wzięły udział w przeglądzie strojów karnawałowych, organizowanych przez instruktora świetlicy wiejskiej w Starych Brynkach- Panią Wandę Kozłowską. Dwoje przedszkolaków zostało wyróżnionych: I miejsce zajęła Oliwia Kozłowska,
II miejsce- Oliwier Żukowski. Szczególne podziękowania należą się Pani Malwinie Żukowskiej (mamie Oliwiera i Jowity), za samodzielne wykonanie stroi dla swych dzieci, które zachwycały nasze oczy.


POKAZ ILUZJONISTY


Przedszkolaki i dzieci ze świetlicy na pokazie iluzjonisty 11.02.2016r.

{galery}brynki0301/17{/galery}


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Tegoroczny Dzień babci i Dziadka odbył się pod hasłem "Zimowe szaleństwo z Babcią i Dziadkiem". Dzieci, Babcie oraz Dziadkowie mieli okazję do szaleństw na łyżwach, nartach oraz sankach. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy stu lat w zdrowiu i szczęściu i zapraszamy do wspólnej zabawy, nie tylko przy okazji Waszego święta.


COŚ z NICZEGO


KARNAW

W tym roku podczas zabawy karnawałowej gościliśmy w przedszkolu dzieci z Ogniska Przedszkolnego TPD w Daleszewie. Motywem przewodnim zabawy była "Podróż z kapitanem Hakiem". Zabawę karnawałową kończyła profesjonalna sesja fotograficzna.


JASEŁKAZIMOWE ŚNIEGIEM ZABAWYEKO - CHOINKA


W przygotowaniu świątecznej "Eko-choinki" brały udział przedszkolaki oraz dzieci z Środowiskowego Ogniska Wychowawczego TPD w Starych Brynkach. Ogromne podziękowania dla Pani Mirosławy Kozłowskiej za koordynowanie prac, zaangażowanie w powstanie wspólnego dzieła oraz przygotowanie dekoracji choinkowej.


ZABAWA INTEGRACYJNA

Przedszkolaki ze Starych Brynek i Daleszewa odbyły rewizytę w Szkole Podstawowej w Żabnicy. Zabawa była przednia, dziękujemy gospodarzą za zaproszenie. Szczególne podziękowania dla Pani Wiesławy Linkowskiej oraz Pani Anny Podolskiej za zorganizowanie imprezy i cudowne nas zabawianie.


JASEŁKA

PUNKT PRZEDSZKOLNY TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ DZIECI W STARYCH BRYNKACH


Przyćmienie Osadź Osadź ten film na swojej witrynie


"Cukier-Lukier"

Przedszkolaki z Ogniska Przedszkolnego TPD w Starych Brynkach i Daleszewa odwiedzili manufakturę słodyczy "Cukier-Lukier". Każdy przedszkolak miał okazje zrobić samodzielnie lizaka i poznać tajemnice jego powstawania.


MIKOŁAJKI

4 grudnia dzieci i ich rodzice spotkali się  w przedszkolu, by wykonać wspólnie kartki świąteczne.Mieliśmy miłą niespodziankę gdy w drzwiach naszego przedszkola stanął Święty Mikołaj, obdarował wszystkich prezentami.


Święto Misia


BAL HALLOWEEN


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKAINDIAŃSKI DZIEŃ CHŁOPAKA


Każdy chłopiec chciałby zostać Indianinem. W naszym przedszkolu spełniliśmy te marzenia.

 


DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA


W poniedziałek dnia 21 września z bajkowego drzewka przybył do naszego przedszkola Klaun-Konewka. Rozśmieszył nas, zabawił i każdemu balonik po sobie zostawił.PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Pasowanie na Przedszkolaka w naszym Ognisku odbyło się 4 listopada. Podczas uroczystości gościliśmy Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino pana Henryka Piłata, Prezesa Zarządu Miejsko Gminnego TPD w Gryfinie pana Sławomira Fuksa, wiceprezes TPD panią Barbarę Boraś - Bogumił, rodziców i opiekunów dzieci. Serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu tej wspaniałej uroczystości Pani Katarzynie Bednarek.


BAL DOBRYCH STWORKÓW

31 października odbył się Bal Dobrych Stworków zorganizowany przez Ognisko Przedszkolne oraz Świetlice Środowiskową w Starych Brynkach. Podczas balu zachodziły niespotykane zjawiska: "zwykłe" dzieci zamieniały się w niezwykłe,barwne dobre stworki, posiadły moc latania na miotle a także zamieniały się w egipskie mumie. Dzieci, rodzice oraz organizatorzy wyszli z balu z uśmiechem na twarzach.


ŚWIĘTO MARCHEWKI

W Dniu Marchewki przedszkolaki z naszego Ogniska oprócz udziału w zabawie, próbowały swych sił kulinarnych.


W daleszewskiej Zagrodzie
Pasowanie na przedszkolaka

W Przedszkolu Towarzystwa Przyjaciół Dzieci działającym pod szyldem Zagrody w Daleszewie odbyło się pasowanie maluchów na przedszkolaka . Na uroczystość przybyli rodzice, zaproszenie goście, m.in. Zygmunt Pyszkowski - prezes Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Zofia Błaszczyk – przewodnicząca Koła Gospodyń Europejki, Henryk Piłat – burmistrz Gryfina, Sławomir Fuks - prezes Oddziału Miejsko Gminnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Gryfinie,  Arkadiusz Kostrzewa – sołtys Daleszewa, Tadek Wasilewski – gospodarz  daleszewskiej Zagrody, oraz delegacja dzieciaków z Przedszkola TPD w Starych Brynkach.  W trakcie spotkania,  dzieci zaprezentowały program artystyczny przygotowany pod okiem pedagoga Marii Czechowskiej. Po uroczystym pasowaniu dokonanym przez Zygmunta Pyszkowskiego w asyście gości , wręczone zostały dzieciom  upominki. Niespodzianką godną uwagi były taneczne pląsy dzieci i rodziców, oraz występ szczecińskiego Pogotowia Teatralnego. Gospodarze spotkania zadbali o wystrój i okazjonalny poczęstunek.


Dzień Przedszkolaka

Z okazji Dnia Przedszkolaka 23 września w świetlicy wiejskiej Zagroda w
Daleszewie, odbyło się spotkanie integracyjne placówek przedszkolnych TPD z
terenu gminy Gryfino.
Bawiły się dzieci z Daleszewa, Starych Brynek, Sobiemyśla, Gardna i
Chwarstnicy.
Wodzirejem, który poprowadził imprezę była niezastąpiona pani "od rytmiki"
Kasia Bednarek. Były tańce, śpiewy, konkursy.
W imprezie wziął także udział p. Leszek Jager (jako clown), który puszczał
dzieciom ogromne bańki mydlane oraz wręczał różne figurki z balonów.
Nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Dzieci i ich opiekunowie świetnie się
bawili. Dziękujemy placówce z Daleszewa i gospodarzom Zagrody za pomoc w
zorganizowaniu imprezy.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA :)

W tym roku Dzień Babci oraz Dzień Dziadka obchodziliśmy 29 stycznia. Babcie i dziadkowie przybyli bardzo licznie a ich pociechy uczcili ten dzień pięknym występem. Były tańce, wiersze oraz piosenki a także wspólna zabawa pełna uśmiechów. Babcie i dziadkowie czuli się jak "za dawnych czasów" biorąc udział w różnorodnych konkursach. Bardzo dziękujemy Pani Kasi Bednarek za pomoc i zaangażowanie w tej uroczystości.PRZEGLĄD JASEŁEK W ŻABNICY !!!

Przegląd Jasełek- Dnia 11.01.13r. w Szkole Podstawowej w Żabnicy odbył się II Środowiskowy Przegląd Jasełkowy wzięły w nim

udział dzieci z Ogniska Przedszkolnego TPD w Starych Brynkach, Środowiskowe Ognisko Wychowawcze TPD ze Starych Brynek oraz

dzieci ze Szkoły Podstawowej w Żabnicy a także Ochotnicza Straż Pożarna z Żabnicy. Uroczystości towarzyszyła miła

atmosfera, a każdy występ kończył się gromkimi brawami. Na koniec wszyscy aktorzy zostali zaproszeni  na słodki

poczęstunek.PRZEDSTAWIENIE BOŻONARODZENIOWEMY SIĘ ZIMY NIE BOIMY :)

My się zimy nie boimy- tak spędzamy w przedszkolu czas na świeżym powietrzu.

APEL DO RODZICÓW: Drodzy Rodzice czas spędzony na śniegu,na powietrzu przy odpowiednim ubiorze dziecka,

jest dla niego czymś co go bawi, rozwija i hartuje a nie szkodzi. Pozwólmy naszym pociechom zdrowo spędzać czas.MIKOŁAJKI !!!

 

Mikołajki - Ponieważ w tym roku dzieci z Ogniska Przedszkolnego w Starych Brynkach były grzeczne dnia 6 grudnia odwiedził je

Święty Mikołaj. Dzieci obdarowały Mikołaja pięknymi piosenkami oraz wierszami On natomiast obdarował dzieci prezentami.

Dziękujemy Mikołaju i zapraszamy Cię za rok.

My się zimy nie boimy- tak spędzamy w przedszkolu czas na świeżym powietrzu.

APEL DO RODZICÓW: Drodzy Rodzice czas spędzony na śniegu,na powietrzu przy odpowiednim ubiorze dziecka, jest dla niego

czymś co go bawi, rozwija i hartuje a nie szkodzi. Pozwólmy naszym pociechom zdrowo spędzać czas.W dniach 2.12.12-20.12.12r.  w Starych Brynkach odbywał się kiermasz świąteczny, zorganizowany przez Środowiskowe Ognisko
Wychowawcze, Ognisko Przedszkolne przy wspólpracy z instruktorem świetlicy wiejskiej. Nasze ozdoby można bylo kupić także w
Szkole Podstawowej w Żabnicy dzięki uprzejmości Pana Dyrektora, serdecznie dziękujemy.
Podziękowania również dla Pani Malwiny Kurzei oraz Pana Grzesia Walczyka za wkład włożony w przygotowanie kiermaszu.
NASZE ANDRZEJKI PEŁNE WRÓŻB I MAGII

- była naprawdę świetna zabawa -Dzień Pluszowego MisiaPasowanie na PRZEDSZKOLAKA :)

- było bardzo uroczyście -Zapraszamy na HALLOWEEN...

- to naprawdę świetna zabawa -Taką dynię zrobiliśmy całkiem sami...

 Mieliśmy w przedszkolu Dzień Listonosza :)ROK SZKOLNY 2011/12Dnia 14.06.2012 dzieci ze świetlicy wraz z przedszkolakami pojechały do gospodarstwa agroturystycznego w Smętowicach. Na dzieci na miejscu czekało wiele atrakcji min.: strusie, alpaki, kangury, kozy, kucyki, osioł, pawie, czarny łabędź oraz wszelkiego rodzaju drób. Ponadto dzieci miło spędziły czas na placu zabaw gdzie była trampolina, dmuchana zjeżdżalnia oraz przejażdżka bryczką, a także kiełbaski z grila. Dzieci wróciły bardzo zadowolone.Dzień Kobiet

Rankiem 8 marca 2012r chłopcy z Ogniska Przedszkolnego ze Staraych Brynek przywitali w przedszkolu wszystkie kobiety- te małe i duże, własnoręcznie przygotowanymi kwiatkami oraz lizakami. Po śniadanku wybrali się w towarzystwie swoich koleżanek na spacer wręczając mieszkanką Starych Brynek kwiatki z okazji Dnia Kobiet. Wszystkim było bardzo miło i przyjemnie.


BAL KARNAWAŁOWY 2012


Dzień Babci i Dziadka

„Dnia 20. 01. 2012r. w Ognisku Przedszkolnym w Starych Brynkach Odbyła się uroczystość z okazji obchodów Dnia Babci i Dziadka. Dzieci umiliły czas swym najbliższym śpiewaniem piosenek, recytowaniem wierszy oraz tańcami. Na koniec występów odbyły się konkursy: Dziadkowie układali wieże z klocków na czas, Babcie miały za zadanie odnaleźć swoją podobiznę na rysunkach sporządzonych przez dzieci. Babcie tańczyły z balonami w parze z wnukami przy akompaniamencie Dziadków śpiewających piosenkę „Szła dzieweczka do laseczka”.

Uroczystość pełna radości i śmiechu zakończyła się wręczeniem upominków, wykonanych przez przedszkolaki oraz słodkim poczęstunkiem. Najbardziej smakowały dziadkom ciasteczka wykonane  i ozdobione własnoręcznie przez ich pociechy.”


Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia

Dnia 15.12.2011r. w Ognisku Przedszkolnym TPD w Starych Brynkach odbyło się przedstawienie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Gośćmi byli: Wiceprezez Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Pani Barbara Boraś- Bogumił, sołtys wsi Pan Jarosław Kardasz, Rodzice oraz Dziadkowie dzieci. Przedszkolaki umiliły czas swoim pięknym występem: recytowaniem wierszy, śpiewaniem kolęd. Na koniec otrzymały wielkie brawa.  Po występach zostały wręczone nagrody dla dzieci oraz rodziców, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym „Kartka Bożonarodzeniowa”.  Rodzice otrzymali dyplomy z wyróżnieniem, zaś dzieci nagrody rzeczowe. Spotkanie „Wigilijne” zakończyło się pysznym poczęstunkiem. Dziękujemy wszystkim rodzicom za przygotowanie tak wspaniałej uroczystości, a w szczególności Panu Krzysztofowi Romuk za wykonanie całej oprawy, dekoracji


spektakl „Żółtko i Koniczynka”

Dnia 14.12.2011r Ognisko Przedszkolne TPD w Starych Brynkach odwiedził Teatrzyk Lalek BUM CYK CYK. Dzieci obejrzały spektakl „Żółtko i Koniczynka”- była to historia 14 pacynek, które  szukały zaginionych prezentów Świętego Mikołaja. Dzieci były zachwycone przedstawieniem. Miały także możliwość zajrzeć za kurtynę i poznać teatr „od kuchni”. Aktorzy pokazywali dzieciom stroje, wykorzystane w przedstawieniu lalki, oraz tworzyli z dziećmi krótkie sceny. Przedszkolaki zamienili się na tę chwilę w prawdziwych aktorów. Dziękujemy za przybycie!!


Mikołajki w Starych Brynkach

Dnia 06.12.2011r do Ogniska Przedszkolnego TPD w Starych Brynkach przywędrował Mikołaj. Ponieważ wszystkie dzieci w tym przedszkolu były grzeczne, wszyscy dostali prezenty. Dzieci popisywały się przed Mikołajem swoimi umiejętnościami: recytowaniem wierszy, śpiewaniem piosenek, tańcem. Mikołaju nie zapomnij o nas w Wigilię!!


 

Program partnerski

Copyright 2010 © www.tpd.szczecin.pl Created by ITPOL - usługi informatyczne szczecin,

Polityka Cookies