Odsłon : 4090405

Środowiskowe Ogniska Wychowawcze / Przedszkola / Punkty Przedszkolne Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Drukuj Email

PRZEDSZKOLNE SŁONECZKO TPD W CIESZYNIE

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
 

DZIEŃ DZIECKA

  

POKAZ SPRZĘTU WOJSKOWEGO29 maja przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego w Cieszynie zostały zaproszone na pokaz sprzętu wojskowego, który odbył się w Szkole Podstawowej w Runowie Pomorskim. Po nasze dzieciaki przyjechał Szeregowy Wojciech z Kompanii Logistycznej 3 Batalionu Piechoty 12 Brygady Zmechanizowanej ze Stargardu. Mieliśmy okazję jechać prawdziwym samochodem osobowo-terenowym Honker, frajda był niesamowita. Oglądaliśmy sanitarkę SCAM i samochód ciężarowy Star 266, mogliśmy posiedzieć za kierownicą motocyklu Ural, który jest jednym z trzech egzemplarzy na świecie kolejną atrakcją była radiostacia R105 i  umundurowania z lat 60-tych i 80- tych oraz wykrywacz metali i telefony polowe. Mieliśmy okazją spróbować prawdziwej żołnierskiej grochówki i kiełbaski na gorąco. Wycieczka była pełna wrażeń, wróciliśmy zmęczeni ale bardzo zadowoleni.BAL KARNAWAŁOWY !!!


KARNAWAŁOWE PRZEDSZKOLAKI

„W karnawale same bale, przedszkolaki bawią się wspaniale. Towarzystwo doborowe, są  królowe i spajder-menowie.

Batman z Zorrem tańcuje: policjanci porządku pilnują, a księżniczki, królewiczów zaklętych w ropuchę poszukują.

Klaun małe dzieci rozwesela ,starszym lekcji dowcipu udziela. Atmosfera jest czadowa, tak się bawią TPD-owskie przedszkola."    

Dnia 05 lutego w naszym przedszkolu w Mieszewie odbył się Bal Karnawałowy przygotowany wspólnie z przedszkolem TPD w Cieszynie. Salę udekorowaliśmy w klimacie karnawału...maski, serpentyny, balony.Dzieci wraz z paniami i rodzicami z obu przedszkoli  fantastycznie się bawiły. Skoczna, rytmiczna muzyka zachęcała do tańców, a wspólne zabawy i gry sprawiły dzieciom wiele radości i pozostawiły w ich pamięci niesamowite wrażenia.

  

DZIEŃ BABCI I DZIADKA :)

21 i 22 stycznia to niezwykłe daty w kalendarzu.

Tego dnia babcia i dziadek są najważniejsi i każdy o nich pamięta.

Punkt Przedszkolny TPD w Cieszynie również nie mógł pominąć tego święta,

dlatego też 28 stycznia odbyła się uroczysta akademia poświęcona ukochanym dziadkom.

Najmłodsi przedstawili program artystyczny, następnie wnuczkowie podziękowali swoim dziadkom

za ich trud i opiekę rozdając wśród przybyłych samodzielnie wykonane czerwone serduszko

(które można włożyć do wazonika). Babcie i dziadkowie mile spędzili czas przy kawie i cieście.

  

SPOTKANIE WIGILIJNE

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi i najbardziej oczekiwanymi przez wszystkich świętami. Towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to również okazja do spotkania i wspólnego kolędowania w przedszkolu dzieci, nauczycieli oraz rodziców. 21 grudnia 2012 r w Punkcie Przedszkolnym w Cieszynie zorganizowaliśmy spotkanie wigilijne. Na początku nasze przedszkolaki pięknie zaśpiewały kolędy, występ ten dostarczył widzom wielu wzruszeń. Później dzieci zaprosiły rodziców na wspólne warsztaty. Do wykonania była choinka oraz aniołek. Zaproszeni goście stanęli  na wysokości zadania i doskonale pracowali ze swoimi pociechami. Kolejnym punktem naszego spotkania było przeczytanie przez rodziców z podziałem na role świątecznej bajki. Dzieci siedziały i  z zaciekawieniem słuchały występów rodziców, na koniec podziękowali gromkimi brawami. Ostatnim punktem naszego spotkania było wspólne kolędowanie przy stole. Był też czas na wręczenie dzieciom paczek, na które tak długo czekały. Cała uroczystość przebiegła i świątecznej atmosferze.MIKOŁAJKI 2012 !!!


5 grudnia 2012 roku przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego w Cieszynie
wraz  z  rodzicami  świętowały Mikołajki w Centrum Zabaw dla
Dzieci w Stargardzie. Dzieci bawiły się doskonale świadczyły o tym radosne i roześmiane buzie.

Po udanej zabawie udaliśmy się do restauracji
„SORENTO” na pyszny obiad. Wspólny wyjazd dostarczył
uczestnikom wiele przeżyć i emocji.ROK SZKOLNY 2011/12Punkt Przedszkolny "Słoneczko" w Cieszynie

„Codzienne życie przedszkolaków Punktu Przedszkolnego "SŁONECZKO" w Cieszynie

Raz w tygodniu w naszym przedszkolu odbywa się Akademia Kulinarna. Dzieci uczą się samodzielności w kuchni – posługiwania się nożem, widelcem i innymi sztućcami, poznają zasady przygotowywania posiłków i wspólnego spożywania ich przy stole.

Na zakończenie tej ciężkiej pracy była witaminowa uczta. Pychaaaaaaa Starszaki doskonale poradziły sobie same, natomiast naszym najmłodszym pomagała Pani Magda.Zrobiliśmy już sałatkę owocową. Najpierw poznaliśmy nazwy owoców, ich kształty, smak, zapach. A następnie zabraliśmy się do działania: umyliśmy rączki, założyliśmy fartuszki i do dzieła

Pychaaaaaaaaaaaaaa Uczyliśmy się również piec kruche ciasteczka. Była zabawa z mąką, dzieci robiły ciastka z foremek o różnych kształtach. Dzieciaki miały ogromną frajdę.Ostatnie słoneczne dni Uśmiech

Przedszkolaki z  Klubu Malucha Kubuś i Przyjaciele wybrały się na spacer nad jezioro. Pani Basia przygotowała dla dzieci wiele atrakcji min.:  szukanie skarbów jesieni, konkursy, gimnastykę na powietrzu. Na koniec dzieci mogły upiec pyszną kiełbaskę przy ognisku. Zabawa była świetna, dzieci były bardzo zadowolone z wycieczki.

 

  

Dzieci z Punktu Przedszkolnego w Cieszynie dnia 28.09.2012 r. w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Projektu pn.: " Klub Malucha Kubuś i Przyjaciele"  uczestniczyły w przedstawieniu pt.: " Słoń", który odbył się w Teatrze Lalek Pleciuga w Szczecinie. Przedstawienie rozpoczęło się spotkaniem z policjantami i rozmową na temat "Bezpieczeństwa". Dzieci wróciły z teatru bardzo podekscytowane i przejęte historią słonia Ignacego.

 

 Wakacje w Punkcie Przedszkolnym "Klub Malucha Kubuś i Przyjaciele"01 czerwca 2012 w Punkcie Przedszkolnym "Klub Malucha Kubuś i Przyjaciele" odbył się Dzień Dziecka. Mali goście przybyli wraz z rodzicami. Na dzieci czekało dużo atrakcji : pięknie przystrojona sala, malowanie twarzy, gry, zabawy, konkursy oraz mini dyskoteka. Dla każdego malucha przygotowany był upominek oraz poczęstunek dla dzieci i ich rodziców. Grill i słodki poczęstunek. Zabawa była bardzo udana. Serdecznie dziękujemy rodzicom oraz Panu Sołtysowi za pomoc w organizacji tego wesołego święta.

  

28 maja 2012 w Punkcie Przedszkolnym "Klub malucha Kubuś i Przyjaciele" odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty.  Dzieci przygotowały dla rodziców program artystyczny oraz laurki. Piosenki, które dzieci zaśpiewały wykonywane były również na Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Przedszkolnej w Stargardzie Szczecińskim. Po oficjalnej części dzieci zaprosiły rodziców na słodki poczęstunek.Kolejne zajęcia  pedagogiczne z rodzicami w Cieszynie odbyły się 16.03.2012 r.

Tematem spotkania było: "Jak dać dziecku dobry start emocjonalny w dorosłe życie

oraz zasady równości szans i płci".

22 marca 2012 przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego TPD w Cieszynie "Klub Malucha Kubuś i Przyjaciele" przywitały pierwszy dzień wiosny.  Główną atrakcją było pożegnanie zimy poprzez spalenie Marzanny, ognisko, pieczenie kiełbasek oraz przejażdżka na kucyku "Czarna". Zabawa była doskonała, pogoda dopisała, a dzieci wraz z rodzicami bawiły się świetnie. 

27 lutego 2012 w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Projektu pt." Klub Malucha Kubuś i Przyjaciele" odbyły się  zajęcia pedagogiczne z rodzicami dzieci z Punktu Przedszkolnego w Cieszynie. Tematem spotkania było: Komunikacja językowa dziecka przedszkolnego oraz zasady współpracy z logopedą.


 

Podczas ferii nasze przedszkolaki brały czynny udział w sprzątaniu
Cieszyna. Pomagaliśmy starszej młodzieży w zbieraniu papierków,
dostaliśmy od Pana sołtysa rękawiczki oraz worki, a po skończonej
pracy w nagrodę po pysznej czekoladzie.Dzięki uprzejmości Pani dyrektor Barbary Franczuk z Publicznego
Przedszkola im. "Króla Lwa" w Węgorzynie nasze małe słoneczka mogły
oglądać przedstawienie "Królewna na ziarnku grochu", a także podziwiały
i słuchały występu filharmonii oraz oglądaliśmy bajkę pt. "Delfin Plum"W dniu 30.01.2011 odbył się u Nas w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka.Bal Karnawałowy

W dniu 01.02.2012 dzieci z Punktu Przedszkolnego TPD w Cieszynie
bawiły się na balu karnawałowym wspólnie z dziećmi z Publicznego
Przedszkola im. Króla Lwa w Węgorzynie. Na bal zostaliśmy zaproszeni
przez Panią Barbarę Franczuk - dyrektorkę Przedszkola w Węgorzynie. 

Projekt: Klub Malucha Kubuś i Przyjaciele

Projektodawca: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

Zachodniopomorski Oddział Regionalny

Ul. Jarowita 2, 70-501 Szczecin

Tel. 91 43 45 128, fax. 91 48 84 201

 

 

Program partnerski

Copyright 2010 © www.tpd.szczecin.pl Created by ITPOL - usługi informatyczne szczecin,

Polityka Cookies