Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

Dzieci są dla nas najważniejsze!
KRS 0000133561

Nowe żłobki w Stargardzie i Suchaniu - relacja z wydarzenia

Nadszedł czas na żłobki! Nowe placówki Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

23 września TPD ZOR skończyło 75 lat i z całą pewnością były to bardzo pracowite dla organizacji lata. Zachodniopomorski oddział otworzył i z sukcesem prowadzi 41 placówek przedszkolnych w naszym województwie, z czego 3 placówki znajdują się w Szczecinie. Jest to ogromne wsparcie dla rodzin oraz lokalnych samorządów, ponieważ TPD w swoich placówkach zapewnia około 1000 miejsc dla dzieci.

W tym roku nadszedł czas na kolejny etap wspierania rodzin. Nasze Towarzystwo wspiera i edukuje rodziny w pełnieniu funkcji opiekuńczo – wychowawczych, rozwiązywaniu problemów, które często wykryte zbyt późno nabierają dużo bardziej skomplikowanej formy. Możliwość poznania trudności jakie przeżywa rodzina we wczesnym etapie, gdy dziecko jest małe, i odpowiednia reakcja specjalistów, pozwala dużo łatwiej zaradzić problemowi i nie pozwolić rozwinąć mu się bardziej. Żłobki pomogą nam być przy rodzinie już we wczesnym procesie opiekuńczo – wychowawczym dziecka. – mówi Zygmunt Pyszkowski Prezes Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego TPD.​​​​​​​
 
Nowe żłobki powstaną w Stargardzie i Suchaniu w ramach projektu „Dwa słoneczka dla zachodniopomorskich brzdąców” Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Łącznie znajdzie tam miejsce 64 dzieci. Placówka w Stargardzie to blisko 600 m2 nowoczesnej powierzchni.

- Nasza placówka została przygotowana w bardzo nowoczesnej konwencji. Grupy liczą około 8 dzieci, nad którymi czuwają doświadczone dwie opiekunki. – opowiada Lidia Lasek, Dyrektor Słoneczka w Stargardzie - Każda sala posiada łazienki dostosowane do potrzeb małych dzieci, miejsce do wypoczynku oraz własne wyjście na piękny, ogrodzony ogródek z nowoczesnym placem zabaw. Nasze „ciocie” robią wszystko, aby dzieci czuły się tu jak w domu i dzięki temu łatwiej przechodziły okres adaptacji. Zapewniamy dla dzieci zdrowe i smaczne posiłki.

Żłobek w Suchaniu oferuje 150 m2 przestrzeni. Został on stworzy w pomieszczeniach szkoły obok prowadzonego od 2008 przedszkola TPD ZOR. Na ten żłobek mieszkańcu Suchania czekali od dawna.

- Podczas remontu rodzice cały czas przychodzili i pytali kiedy żłobek będzie gotowy. Fajnie, że powstanie miejsce dla małych dzieci. To duża pomoc dla mamy, która może rozejrzeć się za pracą. Długo czekaliśmy na to w Suchaniu – opowiada pracownica Szkoły Podstawowej, w której powstał Żłobek, który w najbliższym czasie zostanie uroczyście otwarty.

W uroczystości wzieli udział: 
Prezydent Miasta Stargard - Rafał Zając
Z-ca Prezydenta Miasta Stargard - Ewa Sowa
Starosta Stargardzki - Iwona Wiśniewski
Wójt Gimny Stargard - Jerzy Makowski
Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego reprezentował - Przewodniczący Komisji Kultury i Sportu - Marcin Przepióra
Prezes Zarządu TBS - Agata Kmieć-Łuciuk

W oficjalnym odsłonięciu tabliczki oraz przecięcia wstęgi uczestniczyli:
Wice Prezes Zarządu Głównego TPD oraz Prezes TPD ZOR - Zygmunt Pyszkowski
Prezydent Miasta Stargard - Rafał Zając
Z-ca Prezydenta Miasta Stargard - Ewa Sowa
Prezes Zarządu TBS - Agata Kmieć-Łuciuk
Kawalerowie Orderu Uśmiechu - Jacek Janiak, Henryk Zabrocki

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego spotkania:
Oglądaj relacje z otwarcia przedszkola w Stargardzie

O wydarzeniu możecie również przeczytać na:
Regionalny Informator Internetowy
Twoje Radio
Stargardzka.pl
GS24

powrót

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie

Al. Papieża Jana Pawła II 42/U9, 70-415 Szczecin
Telefon: 91 43 45 128
Numer konta: 62 1240 3813 1111 0000 4375 6621
napisz do nas
© Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk