Po dwuletniej przerwie powrócił Festiwal Modelarski “Paprykarz 2022”! Odbył się on 01-02.10.2022 r. w Technopark Pomerania w Szczecinie na ul. Cyfrowa 4 i 6. Był to weekend pełen pełen pojazdów, samolotów, statków i wielu innych niesamowitych modeli. Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami. Festiwal cieszył się nie tylko dużym zainteresowaniem zwiedzających, ale również wystawionych modeli. W całości było wystawionych aż 790 modeli!
Podczas już X jubileuszowego spotkania odbyło się m.in.:
- Zwiedzanie wystaw modeli,
- Giełda modelarska,
- Prezentacja gier bitewnych,
- Warsztaty modelarskie dla najmłodszych,
- Pokaz kolejek elektrycznych,
- Prezentacja sprzętu wojskowego.
Oczywiście cały festiwal nie mógłby odbyć się na taką skalę bez dodatkowego wsparcia! Dziękujemy!
- Szczeciński Paprykarz Modelarski
- Port Szczecin-Świnoujście
- Castorama Polska
- EuroAfrica
- Technopark Pomerania
- IPMS Polska
- Mirage Hobby
- Revell Polska
- IBG Models
- DREAM - modele plastikowe i kolekcjonerskie
- FWHU MODEL HOBBY
- JSC
- Świat z Kartonu
- MojeHobby
- ModelMaker
- Scibor Monstrous Miniatures
- Scientificmodels
- Orlik Model Kartonowy
- Arbet
- Sklep Modelarski Szczecin Bogurodzicy 4
- Bilmodel
- Sklej Model
- Master Reality in miniature
IX FESTIWAL MODELARSKI TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ DZIECI PAPRYKARZ
PAPRYKARZ 2019
W dniach 5-6 października w Muzeum Techniki i Komunikacji Muzeum Sztuki w Szczecinie przy ul. Niemierzyńskiej 18a odbyła się IX Edycja Szczecińskiego Festiwalu Modelarskiego PAPRYKARZ 2019 objętego Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz Prezydenta Miasta Szczecin.
Wystawiono ogółem 864 modeli, z czego 715 do części festiwalowej, 25 do części tematycznej plastikowej, 22 do części tematycznej kartonowej. W części wystawowej wystawionych było 102 modele - nie podlegały one ocenie.
Komisje wystaw tematycznych dokonały oceny modeli w częściach tematycznych na podstawie której wyłoniono kolegialnie modele z każdej klasy posługując się zasadą „podoba się – nie podoba się”.
Każda podkomisja sędziowska dokonała kolegialnie wyboru wyróżniających się modeli w każdej z klas zaprezentowanych przez różnych uczestników do równorzędnych nagród, posługując się zasadą „podoba się – nie podoba się”. W przypadku wyróżniających się 2 lub więcej modeli wystawionych przez jednego uczestnika w danej klasie, podkomisja dokonała wyboru jednego najlepiej wykonanego modelu.
W wyniku upoważnienia udzielonego przez fundatorów nagród sędziowie SPM oraz sami fundatorzy zdecydowali o przydzieleniu następujących nagród specjalnych:
- Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego za najlepszy model: dla Milena Kuińska za model: Morathi
- Nagroda Dyrektora Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie za najlepszy model dla juniora otrzymała Milena Kuińska za Morathi;
- Za najlepszy model dla seniora otrzymał Robert Całusiński za flying machines L.daVinci
- Puchar Prezydenta Miasta Szczecin za najładniejszy model został przyznany dla Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy za kolekcję modeli POLSKIE LOTNICTWO WOJSKOWE 1918-1920
- Puchar Prezesa TPD ZOR otrzymała Joanna Wantowska za model SBD-5 Dauntless
- Puchar Specjalny Grand Prix PUBLICZNOŚCI został przyznany Wojciechowi Bądkowskiemu za model Fabryka
- Statuetka Specjalna za NAJLEPIEJ WYKONANY MODEL PLASTIKOWY zdaniem SPM SZCZECIN została przyznana dla Marcin Matejko - Za model: PZL 11 III Cleveland
- Statuetka Specjalna za NAJLEPIEJ WYKONANY MODEL KARTONOWY zdaniem SPM SZCZECIN została przyznana dla Dariusza Fabiana - Za model: USS WEST VIRGINIA