Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

Dzieci są dla nas najważniejsze!
KRS 0000133561

Niemowlak

Wyprawka jest trudnym tematem dla wielu rodzin zwłaszcza tych wielodzietnych lub oczekujących na przyjście dwójki, trójki niemowlaków.

Dlatego od 2018 r. prowadzimy nieodpłatną wypożyczalnię sprzętu dziecięcego „Niemowlak”, obejmując wsparciem rodziny z województwa Zachodniopomorskiego. 

W wypożyczalni znajdują się m.in. bujaczko–leżaczki, wanienki, przewijaki, łóżeczka, wózki dla bliźniaków, wózek dla trojaczków, materace i leżaczki.

Wypożyczalnia jest współfinansowana ze środków Województwa Zachodniopomorskiego.


Regulamin wypożyczalni


„POMOC BEZ GRANIC”

Termin realizacji zadania: 15.03.2022 -31.03.2022

W związku z ogromnym zapotrzebowaniem – już nie tylko rodzin, których nie stać na zakup niezbędnego sprzętu chcących skorzystać z bezpłatnej wypożyczalni, ale również przybywających do naszego regionu w obliczu brutalnej i niczym niesprowokowanej agresji ze strony Rosji Uchodźców z Ukrainy, często bez artykułów pierwszej potrzeby. Dzięki dofinansowaniu ze środków Województwa Zachodniopomorskiego mogliśmy poszerzyć asortyment wypożyczalni, zapewniając bezpieczeństwo rodzinom matek z dziećmi uciekającym przed wojną na Ukrainie. 

 


POMAGAMY I WYPOŻYCZAMY to zadanie publiczne realizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie, finansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Realizowane w ramach działalności na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka.

Termin realizacji zadania:  20.12.2021 - 31.12.2021

Opis zakładanych rezultatów realizacji zadania publicznego:
- Wsparcie i pomoc dla rodzin z wieloraczkami 
- Rozbudowa i poszerzenie asortymentu bezpłatnej wypożyczalni

Opis zadania: poszerzenie asortymentu wypożyczalni-zapewnienie bezpieczeństwa kolejnym rodzinom dając im pewność, że udźwigną problem zapewnienia wszystkim dzieciom odpowiednich warunków życia i rozwoju.


„Pomagamy jak umiemy” - zadanie publiczne współfinansowane przez  Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Dzięki dofinansowaniu ze środków Województwa Zachodniopomorskiego mogliśmy poszerzyć asortyment wypożyczalni m.in. w nowe: bujaczki, krzesełka do karmienia, przewijaki oraz wanienki. W związku z ogromnym zainteresowaniem nieodpłatną wypożyczalnią sprzętu dziecięcego „Niemowlak” zwiększenie naszego asortymentu ułatwia zapewnienie odpowiednich warunków życia i rozwoju dla kolejnych rodzin.

Dzięki zadaniu zakupiono nowy sprzęt m.in. leżaczki, bujaczki, foteliki, wanienki oraz materacyki, które w pierwszej kolejności trafiły do 2 rodzin przedwcześnie narodzonych trojaczków: Rodziny z Kobylanki oraz rodziny ze Szczecina.


Głównym obszarem działalności wypożyczalni jest Województwo Zachodniopomorskie. Asortyment Wypożyczalni jest współfinansowany ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach zadań:
  • „Wsparcie dla Rodzin” 
  • „Wsparcie dla rodzin wieloraczków”
  • „Pomagamy i wypożyczamy”
  • „Pomagamy jak umiemy"
  • „Pomoc bez granic”
W związku ze wzrastającym zapotrzebowaniem na wypożyczenie sprzętu dziecięcego oraz dzięki środkom z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego mogliśmy w 2022 r. poszerzyć asortyment naszej wypożyczalni o nowy sprzęt w postaci:
  • 8 szt. Bujaczków,
  • 8 szt. Przewijaków,
  • 8 szt. Chodzików,
  • 8 szt. Wanienek,
  • 8 szt. Krzesełek do karmienia.

Wywiad w Radiu Szczecin


Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie

Al. Papieża Jana Pawła II 42/U9, 70-415 Szczecin
Telefon: 91 43 45 128
Numer konta: 62 1240 3813 1111 0000 4375 6621
napisz do nas
© Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk