Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

Dzieci są dla nas najważniejsze!
KRS 0000133561

Aktualności


17.05.2024

#WłączEmpatię - Gdzie jest ta granica, za którą zaczyna się hejt?

Jak pisała Zofia Nałkowska “jest taka cierpienia granica…” No właśnie, a jak często zastanawiasz się gdzie jest Twoja granica? Czy w ogóle się nad tym zastanawiasz? Może Cię zaskoczę, ale każdy z nas będzie miał tę granicę w innym miejscu. To, co dla Ciebie będzie bardzo bolesne (mam tu na myśli cierpienie psychiczne), dla kogoś innego będzie jedynie przykre… Więc, gdzie jest ta granica, za którą zaczyna się hejt?

czytaj dalej
29.04.2024

Relacja z zakończenia projektu Cyfrolatki 2.0 i inauguracji Kampanii Przeciwko Przemocy w Sieci #WłączEmpatię

26 kwietnia w sali konferencyjnej Netto Arena w Szczecinie odbyła się inauguracja Kampanii Przeciwko Przemocy w Sieci #WłączEmpatię, połączona z podsumowaniem projektu Cyfrolatki 2.0.

czytaj dalej
23.04.2024

Zagrożenie, które nie mija - kiedy hejt staje się mobbingiem - Magdalena Zabłocka Tutka, TUZAM Psycholog Coach

Czy umiesz sobie wyobrazić czasy, w których nie ma Internetu, smartphonów oraz Social Mediów? Myślę, że ta wizja może wzbudzać w Tobie jedną z dwóch reakcji, albo sentymentalne wspomnienie, jak w młodości nie miałeś/-aś telefonu i zawsze udało Ci się znaleźć kolegów i koleżanki na podwórku, albo  czujesz niepokój i myślisz “, ale jak to… To jakbym wtedy miał się komunikować ze światem?!”...

czytaj dalej
12.04.2024

Kampania przeciwko przemocy w sieci #WłączEmpatię

Chcemy Was zaprosić do wzięcia udziału w  kampanii przeciwko przemocy w sieci #WłączEmpatię, która startuje od 26 kwietnia 2024 r.

czytaj dalej
13.12.2023

Przemoc, której nie widać gołym okiem - Kampania #TPDprzeciwkoPRZEMOCY

Na myśl o przemocy w głowach pojawiać się mogą obrazy wyzywanych i szarpanych dzieci albo zapłakanych, pobitych kobiet. Co jednak, gdy oprawca wcale nie krzyczy i na ciele nie pozostawia ani jednego śladu? Uśmiecha się, wspiera, kupuje kwiaty albo słodycze – wspaniały partner i ojciec. Przemocy nie ma, czy może nie umiemy lub nie chcemy jej zobaczyć?

czytaj dalej
10.12.2023

Dziecko z depresją - Kampania #TPDprzeciwkoPRZEMOCY

Termin depresja  - niezwykle rozpowszechniony w codziennym języku – zazwyczaj używany jest do nazwania normalnej reakcji na trudne wydarzenie. Często zdarza się, że młody człowiek odczuwa smutek po przeżyciu zawodu miłosnego lub po nieudanym podejściu do egzaminu. Depresja jako choroba, lub inaczej klinicznie rozpoznany zespół depresyjny, to długotrwały, szkodliwy i poważny stan charakteryzujący się nadmiernym obniżeniem nastroju oraz innymi objawami psychicznymi, behawioralnymi i fizycznymi.  czytaj dalej
07.12.2023

Cyberprzemoc - Kampania #TPDprzeciwkoPRZEMOCY

Lata temu kiedy myśleliśmy o przemocy pierwsze co przychodziło nam do głowy to bicie, strzelaniny, bójki i inne zachowania zaliczane dziś do przemocy fizycznej. Dziś dużo mówimy również o przemocy psychicznej – w tym  o poniżaniu, obrażaniu, zastraszaniu, kontroli. Wyróżnianych przez badaczy i psychologów rodzajów przemocy jest coraz więcej np. przemoc ekonomiczna, seksualna, przez zaniedbanie. Świadczy to o naszej coraz większej świadomości wokół omawianego zjawiska, a także daje przestrzeń na coraz bardziej wyczerpującą psychoedukacje i profilaktykę przemocy wskazując wyraźnie, że jest to szersze zjawisko niż naruszanie nietykalności fizycznej.

Jednym z typów przemocy, którego bardzo często doświadczają Młodzi Ludzie, jest cyberprzemoc –  w tym hejt i mowa nienawiści  - to właśnie na tym temacie chciałabym się skupić.

czytaj dalej

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie

Al. Papieża Jana Pawła II 42/U9, 70-415 Szczecin
Telefon: 91 43 45 128
Numer konta: 62 1240 3813 1111 0000 4375 6621
napisz do nas
© Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk