Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

Dzieci są dla nas najważniejsze!
KRS 0000133561

Co słychać w naszych placówkach? #27

Wakacyjny czas to dużo radości dla podopiecznych naszego Towarzystwa. Każdego dnia odbywa się niezliczona ilość wyjazdów, wycieczek, warsztatów i wielu innych aktywności przygotowanych z myślą zapewnienia dzieciom bezpiecznych i aktywnych wakacji. Z ogromną chęcią opiszemy Wam dziś o tym co słychać w naszych placówkach. W dzisiejszym artykule opowiadamy o:

  • Zdrowej edukacji w Specjalistycznej Placówce Wsparcia Dziennego Nr 2 TPD w Świnoujściu.
  • Odwiedzinach dzieci w Schronisku dla Bezdomnych Psów w Gryfinie.
  • Realizacji spotkania edukacyjnego z dziećmi w Łobzie pod hasłem „Wspólnota” – mówiącym o bliskości rodziny i szacunku do drugiego człowieka.
4.png
 

W witaminach jest moc
 

Owoce mają nieoceniony wpływ na nasze zdrowie i powinny wchodzić w skład codziennej diety. Są doskonałym źródłem witamin, składników mineralnych, błonnika oraz wielu innych składników niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Podopieczni Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego Nr 2 TPD w Świnoujściu są regularnie edukowani z zakresu zdrowego odżywiania się, w ramach zajęć profilaktycznych jak i praktycznych warsztatów kulinarnych. W trakcie ostatnich zajęć skupiliśmy się na owocach sezonowych z których powstały kolorowe sałatki i desery. Taka forma nauki zapewnia dzieciom jednocześnie możliwość wykazania się pomysłowością i kreatywnością, których i tym razem nie zabrakło.

 
2.png

Wycieczka do schroniska w Gryfinie

19 lipca okazał się dniem bardzo wartościowym dla podopiecznych Placówki Wsparcia Dziennego z Gryfina przy ul. Łużyckiej 22. Dziewczynki miały możliwość wybrać się na wycieczkę do Schronisku dla Bezdomnych Psów w Gryfinie, zwanym "Kojcem". Odwiedziny w schronisku okazały się doskonałą okazją do poznania zasad działania obiektu i rozmowy z pracującymi tam wolontariuszami, którzy z chęcią opowiedzieli o swoich zadaniach. Udało się również przekazać dla piesków zakupioną przez dzieci karmę. W związku z ograniczeniami związanymi z epidemią Covid-19 uczestnicy wycieczki nie mogli wejść na teren schroniska, jednak nie przeszkodziło to porozmawianiu o doświadczeniach Pani Dagmary - wolontariuszki schroniska , która opowiedziała Nam o właściwej opiece nad zwierzętami i o swoim wolontariacie .

Ta wycieczka była pełna refleksji dla naszych dzieci, którym nie obojętny jest naszych los czworonożnych przyjaciół. Zapewniały, że nie jest to ich ostatnia wizyta w schronisku, a zwierzakom obiecały, że następnym razem nie zapomną również o smakowitych przekąskach dla nich! :) 
Przesyłamy pozdrowienia od dzieci i wychowawców z Gryfina.

3.png

Porozmawiajmy o rodzinie

W PWD w Łobzie dzieci miały okazję zastanowić się jak ważna jest rodzina, szacunek do drugiej osoby i dialog, który pomaga w zrozumieniu i wyjaśnianiu nieprozumień. Formą spotkania był panel dyskusyjny, podczas którego dzieci mogły podzielić się swoją opinią, ale również wysłuchać argumentów pozostałych uczestników spotkania. Wspólna rozmowa i zrozumienie pomagają nam poznać opinie drugiego człowieka i szanować jego poglądy. Przecież wszyscy jesteśmy różni, mamy różne doświadczenia, dlatego możemy mieć odmienne zdanie w różnych kwestiach. 
212681317_335116288115421_5368941050264308919_n.png

Grupa dla placówek Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Z początkiem tygodnia ruszyła grupa na Facebooku, która będzie poświęcona działaniom w mediach społecznościowych przy promowaniu aktywności placówek. Grupa nazywa się "Promocja Placówki TPD na Facebooku" i każdy, kto ma chęć zainspirować się lub zdobyć nowe umiejętności może do niej dołączyć. Grupę prowadzi merytorycznie agencja AM Brand, która odpowiada za promocję naszego oddziału. Dążą do tego, aby przekonać Was, że media społecznościowe to wcale nic trudnego, ale również chcą pomóc Wam w stawianiu pierwszych kroków na Facebooku. 😎

W grupie panuje przyjazna atmosfera, która pomaga w zrozumieniu nawet bardzo podstawowych zagadnień Facebook'a

Na grupie znajdziecie:
  • Podpowiedzi i instrukcje jak krok po kroku obsługiwać różne funkcje dostępne na Facebooku;
  • ​Gotowe do pobrania materiały graficzne i filmy, które będziecie mogli pobrać i udostępnić na swoich profilach;
  • ​Moduły do nauki;
  • ​Sugestie darmowych programów do prostych projektów graficznych plakatów, grafik do social mediów i innych;
  • ​Podpowiedzi i inspiracje o czym pisać na profilu placówki;
  • ​Mnóstwo fajnych, nowych koleżanek i kolegów ​​​;
  • ​W jak prosty sposób zrobić ładną grafikę, nie mając wiedzy grafika i jak można przygotować wspaniały plakat gotowy do druku, bez pomocy profesjonalnej drukarni. Jeśli jesteście gotowi być, uczyć i rozwijać się z nami dołączcie do tej grupy.
Zachęcamy wszystkich do dołączenia! 

powrót

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie

Al. Papieża Jana Pawła II 42/U9, 70-415 Szczecin
Telefon: 91 43 45 128
Numer konta: 62 1240 3813 1111 0000 4375 6621
napisz do nas
© Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk