Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

Dzieci są dla nas najważniejsze!
KRS 0000133561

Relacja z zakończenia projektu Cyfrolatki 2.0 i inauguracji Kampanii Przeciwko Przemocy w Sieci #WłączEmpatię

26 kwietnia w sali konferencyjnej Netto Arena w Szczecinie odbyła się inauguracja Kampanii Przeciwko Przemocy w Sieci #WłączEmpatię, połączona z podsumowaniem projektu Cyfrolatki 2.0.

Rozpoczęcie wydarzenia uświetnił empatyczny gest. Nasi goście zostali poproszeni o powiedzenie „czegoś miłego” sąsiadowi z prawej strony. Tak banalna czynność, a wywołała uśmiech na twarzy wszystkich zgromadzonych.

Podczas wydarzenia zaprezentowano prace, które dzieci z Placówek Wsparcia Dziennego wykonały w ramach udziału w projekcie Cyfrolatki 2.0. Wszyscy najmłodsi zostali uhonorowani za swój niezwykły wysiłek i zaangażowanie. Podopieczni z PWD Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Suliborza, Polic, Wolina, Gostynia i Kamienia Pomorskiego wypełnili całą salę, aby głośno wyrazić swój sprzeciw i powiedzieć STOP CYBERPRZEMOCY. To właśnie oni są inicjatorami kampanii i to oni przyczyniają się do walki o bezpieczną przestrzeń w sieci.

Podczas powitania gości, Zygmunt Pyszkowski – Prezes Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, podkreślił: "Cyberprzemoc dotyka każdego użytkownika Internetu, jednak to właśnie dzieci są szczególnie narażone. Często nie wykształciły jeszcze dość silnego mechanizmu, aby się przed hejtem obronić. To budujące, że przy naszym udziale, dzieci mogą zabrać głos i zawalczyć o bezpieczna i przyjazną przestrzeń w sieci!"

Swoją obecnością oraz słowem wsparcia zaszczycili nas m.in. II Wicewojewoda Dawid Krystek, Dyrektor ROPS UM - Dorotwa Rybarska Jarosz oraz Prezydent Miasta Szczecin Piotr Krzystek, któremu dziękujemy za możliwość zorganizowania wydarzenia na Netto Arenie. Cieszymy się, że możemy liczyć na tak silne poparcie i współpracę.

Mimo, że obowiązki nie pozwoliły wszystkim zjawić się osobiście, Rzecznik Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz przesłał nam specjalne nagrania wideo, wyrażając swoje wsparcie. ich obecność w naszym przedsięwzięciu, choć wirtualna, była inspirująca i mobilizująca dla wszystkich uczestników.  Otrzymaliśmy także list od Ministra Nauki Dariusza Wieczorka, który udziela nam swojego poparcia i łączy się w walce z cyberprzemocą.

Podczas wydarzenia odbyła się także debata dzieci i młodzieży z udziałem psychologa, dotykająca tematu hejtu oraz jego wpływu na życie.

Swoje poparcie w kampanii przeciwko przemocy w sieci wyrazili także: Zachodniopomorski Kurator Oświaty Paweł Palczyński, Stowarzyszenie Synergia oraz Centrum Inicjatyw Rodzinnych. Nadesłane przez Was filmy dały nam jeszcze więcej determinacji i siły do działania!

Za prowadzenie wydarzenia oraz moderację debaty odpowiedzialna była Rzecznik Prasowa TPD Angelika Muchowska.

Bardzo dziękujemy wszystkim za obecność i pomoc w organizacji wydarzenia! Cieszymy się, że możemy liczyć na tak silne poparcie i współpracę. Jesteśmy przekonani, że Wasz głos doda nam skrzydeł w dążeniu do stworzenia bezpiecznej i empatycznej społeczności internetowej.​​​​​​

powrót

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie

Al. Papieża Jana Pawła II 42/U9, 70-415 Szczecin
Telefon: 91 43 45 128
Numer konta: 62 1240 3813 1111 0000 4375 6621
napisz do nas
© Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk