
„Ustawa Kamilka” weszła w życie
Od 15 sierpnia 2024 roku zgodnie z tzw. Ustawą Kamilka zaczęły w Polsce w pełni obowiązywać Standardy Ochrony Małoletnich.
Każda instytucja prowadząca działania, w której uczestniczą dzieci jest zobowiązana stosować opracowane przez siebie standardy w celu zwiększenia bezpieczeństwa dzieci.Ważne w nich jest również wskazanie osób, instytucji i numerów telefonów, by dzieci i dorośli zawsze wiedzieli, co robić, gdy podejrzewają, że dziecku dzieje się krzywda Polityka Ochrony Dzieci została wdrożona w naszej organizacji 24.04.2024 r., ale działaniami na rzecz ochrony dzieci i tworzeniem dla nich bezpiecznych miejsc Towarzystwo Przyjaciół Dzieci zajmuje się od ponad 100 lat.

#WłączEmpatię - Gdzie jest ta granica, za którą zaczyna się hejt?
Jak pisała Zofia Nałkowska “jest taka cierpienia granica…” No właśnie, a jak często zastanawiasz się gdzie jest Twoja granica? Czy w ogóle się nad tym zastanawiasz? Może Cię zaskoczę, ale każdy z nas będzie miał tę granicę w innym miejscu. To, co dla Ciebie będzie bardzo bolesne (mam tu na myśli cierpienie psychiczne), dla kogoś innego będzie jedynie przykre… Więc, gdzie jest ta granica, za którą zaczyna się hejt?
czytaj dalej
Relacja z zakończenia projektu Cyfrolatki 2.0 i inauguracji Kampanii Przeciwko Przemocy w Sieci #WłączEmpatię
26 kwietnia w sali konferencyjnej Netto Arena w Szczecinie odbyła się inauguracja Kampanii Przeciwko Przemocy w Sieci #WłączEmpatię, połączona z podsumowaniem projektu Cyfrolatki 2.0.
czytaj dalej
Zagrożenie, które nie mija - kiedy hejt staje się mobbingiem - Magdalena Zabłocka Tutka, TUZAM Psycholog Coach
Czy umiesz sobie wyobrazić czasy, w których nie ma Internetu, smartphonów oraz Social Mediów? Myślę, że ta wizja może wzbudzać w Tobie jedną z dwóch reakcji, albo sentymentalne wspomnienie, jak w młodości nie miałeś/-aś telefonu i zawsze udało Ci się znaleźć kolegów i koleżanki na podwórku, albo czujesz niepokój i myślisz “, ale jak to… To jakbym wtedy miał się komunikować ze światem?!”...
czytaj dalej
Kampania przeciwko przemocy w sieci #WłączEmpatię
Chcemy Was zaprosić do wzięcia udziału w kampanii przeciwko przemocy w sieci #WłączEmpatię, która startuje od 26 kwietnia 2024 r.
czytaj dalej
Przemoc, której nie widać gołym okiem - Kampania #TPDprzeciwkoPRZEMOCY
Na myśl o przemocy w głowach pojawiać się mogą obrazy wyzywanych i szarpanych dzieci albo zapłakanych, pobitych kobiet. Co jednak, gdy oprawca wcale nie krzyczy i na ciele nie pozostawia ani jednego śladu? Uśmiecha się, wspiera, kupuje kwiaty albo słodycze – wspaniały partner i ojciec. Przemocy nie ma, czy może nie umiemy lub nie chcemy jej zobaczyć?
czytaj dalej
Dziecko z depresją - Kampania #TPDprzeciwkoPRZEMOCY
Termin depresja - niezwykle rozpowszechniony w codziennym języku – zazwyczaj używany jest do nazwania normalnej reakcji na trudne wydarzenie. Często zdarza się, że młody człowiek odczuwa smutek po przeżyciu zawodu miłosnego lub po nieudanym podejściu do egzaminu. Depresja jako choroba, lub inaczej klinicznie rozpoznany zespół depresyjny, to długotrwały, szkodliwy i poważny stan charakteryzujący się nadmiernym obniżeniem nastroju oraz innymi objawami psychicznymi, behawioralnymi i fizycznymi. czytaj dalej- ← Poprzedni
- 1
- 2 (aktualna)
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- …
- 34
- Następny →